HUAWEI

O projekcie

Telefon, który „widzi” więcej pomaga osobom z wadami wzroku lepiej „widzieć” otaczający je świat dzięki stworzonej specjalnej aplikacji, na potrzeby której AI zostało nauczone rozpoznawania na twarzy człowieka 7 uniwersalnych emocji: szczęścia, smutku, strachu, pogardy, gniewu, niesmaku, rozpoznawalnych w różnych kręgach kulturowych. Celem kampanii towarzyszącej wprowadzeniu na rynek telefonu Mate PRO 20 z nasilniejszym na rynku procesorem AI było pokazanie, jak AI działa w praktyce. Rozwiązania AI to min. lepsza obróbka oraz opisanie i rozpoznawanie obrazu w obiektywie.

Wideo i proces tworzenia

Wyprodukowaliśmy film dokumentalny pokazujący trzy wzruszające historie osób z różnych części świata korzystających z aplikacji w relacjach z najbliższymi i ich reakcje na „usłyszenie” emocji swoich najbliższych. Towarzyszyliśmy z kamerą w ważnych momentach życia Robertowi z Polski, Mustafie z Turcji i Mirjanie ze Szwecji obserwując, jak aplikacja pomaga im we wzmocnieniu relacji z najbliższymi.
Aplikacja Huawei Facing Emotions tłumaczy emocje na dźwięki i pozwala osobom niewidomym i niedowidzącym „zobaczyć” emocje i wzbogaca ich doświadczenia podczas rozmowy twarzą w twarz o elementy komunikacji niewerbalnej. Przykład:

Nagrody

KTR AWARD 2019

  • Silver – Communication category – Best PR campaign  
  • Silver – Digital Category – Use of Data

CLIO AWARD 2019

  • Bronze – Product/Service – Other

GOLDEN DRUM AWARD 2019

  • Silver – Creative Idea

MIXX AWARD 2019

  • Silver – Innovation & Smart Solution

Stopka

Agencja: Digitas Poland
Reżyser: Marcin Filipowicz
DOP: Mateusz Skalski
Post-produkcja & sound studio: Lunapark
Następny projekt

BANK PEKAO