PEPSI

O projekcie

Przede wszystkim ten film miał być jednocześnie zabawny i przerażający. Grupa młodych ludzi odkrywa zło czające się w korytarzach szkoły średniej. Czy przetrwają ich spotkanie z potworem? Psst… Czas na film! Reklama zawiera dwa nastroje: horroru rodem z Hollywood oraz komedię, utrzymane w konwencji slapsticku. Pierwsza część filmu to sceny typowe dla hollywoodzkiego horroru, nacechowane napięciem i groźbą, a druga część to czysta komedia, wymagająca doskonałego tempa i charakterystycznych aktorskich występów. Te dwa światy mają wyraźny wygląd, ale współdziałają jako część jednego filmu.
Wyprodukowany dla Pepsico na kilka europejskich rynków, w tym w Polsce, Rumunii, Gruzji, Malcie, Albanii, Litwie, Łotwie, Estonii, Słowenii, Chorwacji, Serbii, Czech, Słowacji, na Węgrzech, w Bułgarii, na Cyprze i w Izraelu.

Wideo i proces tworzenia

Efekty wizualne

Łączenie materiału nagranego kamerą z animacją wygenerowaną komputerowo stanowi niezwykle interesujące wyzwanie, które zawsze chętnie podejmujemy. W przypadku Pepsi Monster, aktor grający rolę potwora nosił praktyczny kostium wykonany przez dział efektów specjalnych, do którego dołączyliśmy cyfrową głowę wykonaną przez nasze działy grafiki komputerowej.
Nasz zespół kompozycji zapewnił idealne dopasowanie cyfrowej głowy, ale także zadbał o usunięcie wszelkich niedoskonałości w praktycznych kostiumach poprzez obróbkę cyfrową. Anatomia głowy określiła kreatywne podejście do animacji. Na przykład, głowa potwora posiada warstwę wewnętrzną, która ukazuje się tylko podczas ataku na ofiarę. Ponadto, macki potwora z jednej strony podążają za jego ruchami, ale jednocześnie żyją własnym życiem, wirowane jak macki ośmiornicy.
Wygląd stworzenia był silnie inspirowany filmami lub programami telewizyjnymi takimi jak „Stranger Things” czy „Ciche miejsce”. Ma 7 stóp wzrostu, posiada nadzwyczajnie długie ramiona oraz duże, szponiaste dłonie, oczu niepodobnych do ludzkich oraz usta, niezbędne do wyrażania emocji, takich jak irytacja czy rozczarowanie. Ważnym czynnikiem było zdolność potwora do prezentowania się zarówno przerażająco, jak i w odpowiednim świetle – niewinnie i granicząco z karykaturalnym.

Nagrody

KTR AWARD 2023

  • Visual Effects / FX  TELEVISOR | TANK
  • Directing  Marcin Duniniec | TANK

Stopka

Agencia: Sips&Bites
Rezyser: Marcin Duniniec
DOP: Piotr Sobocinski Jr
Scenograf: Robert Dqbrowski
Kostiumy: Michat Koszek
Charakteryzacia specialna: Klaudia Utnicka
Charakteryzacia: Paulina Celinska
Post-produkcia: Televisor
Dzwiek: Studio – Gosno
Następny projekt

HUAWEI